Przegląd Lig Ujowych cz. 1

Przegląd Lig Ujowych czyli co dzieje się w ligach jeszcze gorszych od polskiej Ekstraklasy.

1. Największa drużyna na Malcie Birkirkara nie może otrząsnąć się po niedawnej kartofliskowej wizycie. Przed moim przyjazdem zespół wygrywał wszystko i szedł na rekord liczby wygranych z rzędu. Tylko się pojawiłem i od razu przegrali kończąc serię na 13 zwycięstwach (w przypadku 14 byłby rekord ). Od tego momentu los się od Birkirkary odwrócił. Ostatnio zespół odpadł z Pucharu Malty ulegając słabemu Quormi 1:3. Wstyd, hańba, żenada, nie wracajcie.

2. Inna maltańska potęga Floriana La Valetta ma nowy hymn! Dostępna jest już wersja karaoke w języku maltańskim.3. Skandal w lidze na Bermudach. Utalentowany Detroy Smith został ukarany 5 letnim zakazem gry w piłkę po tym, jak podczas jednego ze spotkań napluł na sędziego.

4. Czy są tu fani The Spurs? Garden Hotspur to drużyna występująca w piłkarskiej lidze Federacji Saint Kitts i Nevis i posługuje się właśnie przydomkiem "The Spurs". Inne ciekawe nazwy drużyn na Karaibach to np. Barbados Paradise, albo Zabójcy Placencia w Belize. Pełna lista dostępna tutaj.

5. Kto powiedział, że sparingi to nuda? Działo się niedawno w Berlinie podczas meczu 8 ligowego Unionu 06 i rezerw Berlinera AK. Spotkanie trwało jedynie 30 minut, a zakończyło się drobną konfrontacją siłową pomiędzy zawodnikami obu drużyn i kibicami. W wyniku wymiany argumentów dwóch zawodników Unionu z licznymi złamaniami wylądawało w szpitalu.

7. Jeśli nowoczesna piłka to tylko w Nepalu. Tytularnym sponsorem ligi jest producent popularnego napoju energetycznego, który słynie z braku poszanowania piłkarskich tradycji. Futbol w Nepalu ma się chyba całkiem nieźle. Fanpage ligi nepalskiej na Facebooku ma 176 tys like`ów. 

8. Przypomniał o sobie Macedończyk Mario Gjurowski. Ozdobą jednego z hitów ligi australijskiej była jego bramka strzelona bezpośrednio z rzutu rożnego.9. Po sukcesach w Europejskich pucharach trwa boom na piłkarzy z ligi luksemburskiej. Obecnie już 8 graczy z Luksemburga ma profesjonalne kontrakty poza granicami swojego kraju. To najwyższa liczba w historii luksemburskiej piłki.

10. Zespół 10 ligi angielskiej pojechał na obóz przygotowawczy do... Kataru. Już niedługo Morpeth Town zagra w 5 rundzie pucharu FA Vase. Jest to prestiżowy puchar dla drużyn grających od 4 poziomu rozgrywkowego w dół. Mecz finałowy rozgrywany jest na Wembley. Morpeht Town finału dzielą 3 rundy. To historyczna szansa stąd decyzja o przygotowaniach w Katarze.

11. Zawodnicy i kibice brytyjskiego Guernsey F.C. muszą chyba pomyśleć o urlopach. Drużyna występuje obecnie w dwóch różnych ligach, a dodatkowo odnosi sukcesy w Pucharze FA Trophy. Kilka przełożonych z powodu deszczu spotkań sprawiło, że w ciągu 36 dni Guernsey musi rozegrać w sumie 24 mecze. Przynajmniej 4 razy trzeba będzie zagrać 3 razy w ciągu jednego weekendu. Szacun.

12. Wyobrażacie sobie sytuacje, że stadion Waszego lokalnego zespołu przestaje istnieć bo władze gminy, powiatu czy miasta podjęły decyzję, że w tym miejscu trzeba zrobić osiedle dla Cyganów? Takiej sytuacji niestety muszą stawić czoła fani Leamington Brakes